ANASAYFA / Girişimcilik / Dükkan açmak istiyorum ne açarsam kazanabilirim?
dükkan açmak istiyorum

Dükkan açmak istiyorum ne açarsam kazanabilirim?

Dükkan açmak istiyorum ne açarsam kazanabilirim?

Dükkan açmak istiyorum ne açarsam kazanabilirim? Bir dükkan açmak istiyor ve ne iş yapacağınız konusunda kararsızsanız bu yazımız size iş fikirleri verme açısından faydalı olabilir. Öncelikle sizin elinizdeki sermaye ve yatkın olduğunuz alan çok önemli bir husus olduğunu belirtelim. Ayrıca bulunduğunuz il veya ilçenin demografik yapısı da diğer bir önemli husus. Dükkan açmak istiyorum ve bu işten kazanç elde etmek istiyorum diyorsanız lütfen yazımızı sonuna kadar okuyunuz.

Başarılı olmak için öncelikle bir ön proje hazırlamalı, projenin uygulanabilir olup olmayacağı üzerinde düşünülmeli. Eğer başarılı olacağına kanaat getirirseniz artık sonraki adım olan proje hazırlama aşamasına geçebilirsiniz. Hazırladığınız projenin üzerinde yakın çevreniz ve açmak istediğiniz işi aktif olarak yapan tanıdık eş dost varsa fikir alışverişinde bulunarak projenizde bulunan eksikleri tamamlayarak uygulama aşamasına geçebilirsiniz. Uygulama aşamasından önce dükkânı nerede açmanız gerektiği konusu hakkında ön araştırma yapmalı iş yerinizi açacağınız konumda o işe ihtiyaç olduğuna emin olmalısınız.

Dükkânı açmak için artık gerekli araç gereçleri durumunuza göre satın alabilir ve işletmenizi açabilirsiniz. Dükkân açmak için bilmeniz ve uygulamanız gereken bu önemli bilgileri belirttikten sonra sizlere hazırladığımız dükkan açma fikirleri listesine geçebiliriz.

DÜKKAN AÇMAK İSTEYENLERE FİKİRLER


LOKANTA

lokanta

İnsanlık var oldukça yemek sektörününde bitmeyeceği aşikar. Yiyecek içecek sektörü çoğu girişimci için en güvenli liman olarak görülüyor. Yemek sektöründe eğer tutturursanız güzel paralar kazanabilirsiniz.

 

KAFE

cafe

Gençlerin yoğun olduğu bir bölgede dükkan açmayı düşünüyorsanız kafe açmak iyi bir fikir olabilir. Özellikle üniversite yakınlarında dükkan bakıyorsanız kafe seçeneği mutlaka aklınızda bulunsun.

 

FAST FOOD

fast food

İlkokul, ortaokul, lise gibi okul civarlarında dükkan açmayı düşünüyorsanız fast food dükkanı açmak iyi bir tercih olabilir. Çocukların çok sevmesi ve uygun fiyatlı olmalarından dolayı fast food gıda ürünleri dükkanı açarak güzel gelirler elde edebilirsiniz.

VİTAMİN BAR

vitamin bar

Her yaştan insanın sevdiği sağlık deposu taze sıkılmış meyve sularını satan bir Vitamin Bar dükkanı açabilirsiniz. Üstelik bayilik veren firmaları bulunan Vitamin Bar dükkanını çok masraf etmeden açma şansına sahipsiniz.


HEDİYELİK EŞYA DÜKKANI

hediyelik eşya dükkanı

Her insanın farklı özel günleri olur. Neredeyse her günün farklı insanlar için özel bir anlamı vardır. Başka bir deyişle yılın 365 günü boyunca farklı farklı insanlar adına özel anlamları vardır. Nüfusu kalabalık bir bölgede bulunuyorsanız hediyelik eşya dükkanı açmak mantıklı bir seçenek olabilir.


OYUNCAK DÜKKANI

oyuncak dükkanı

Çocukların çok sevdiği oyuncakların satıldığı bir dükkan açabilirsiniz. Ülkemizde çocuk nüfusunun fazla olduğu göz önünde bulundurunca oyuncak dükkanı açmak akıllıca bir tercih olabilir.

 

KOZMETİK DÜKKANI

kozmetik dukkani

Kadınların yoğun olarak uğrayıp alışveriş yaptığı kozmetik dükkanları gün geçtikçe daha çok iş yapıyorlar. Artık erkeklerin bile sık sık kozmetik ürünleri satın aldığını düşününce kozmetik ürünleri satan dükkan açmak mantıklı bir seçenek olabilir.

PARFÜMERİ DÜKKANI

parfümeri dükkanı

Kozmetik ürünlerin bir çeşidi olan parfümlerin satıldığı bir dükkan açabilirsiniz. Parfümeri sektöründe bayilik veren firmalardan birinden bayilik alarak uygun maliyetle bir parfümeri dükkanı açarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

BAKKAL

bakkal dükkanı

Gıda ürünleri satan bir bakkal açabilirsiniz. Hemen her bütçeye göre açılabilen bakkalları az bir sermaye ile açabilirsiniz. Ölmeyen sektörlerden ölen bakkal dükkanları günümüzde marketlerin daha çok tercih edilmesinden ötürü sıkıntılı bir süreçten geçtiklerini söyleyebiliriz. Küçük bir yerde yaşıyorsanız bakkal seçeneği mantıklı olabilir.

CEP TELEFONU AKSESUAR DÜKKANI

cep telefonu aksesuarları

Cep telefonu kullanmayan yoktur artık herhalde. Özellikle gençler tarafından yoğun olarak tercih edilen cep telefonu aksesuar dükkanı açarak para kazanmanız mümkün. Çok masraf etmeden açabileceğiniz cep telefonu aksesuarları satan dükkanı için gençlerin yoğun olduğu bir konumda açmak mantıklı bir tercih olacaktır.

TERZİ
terzi dukkanı

Az sermaye ile kurulabilen işlerden olan terzi dükkanı için deneyim sahibi olmanız gerekiyor. Eğer terzi işlerinden anlıyorsanız yüksek kar oranları olan bu işten iyi paralar kazanmanız mümkün. Özellikle bayanların dikim işlerine eli yatkın olmasından dolayı terzi dükkanı açmak bayanlar için uygun bir seçenek olabilir.

 

ÇANTA – CÜZDAN DÜKKANI

cüzdan çanta dükkanı

Çanta, cüzdan vb. eşyalar satan bir dükkan açabilirsiniz. Hemen her bayanın kullandığı bir eşya olan çantalar zorlanmadan satılan ürünlerdir. Ayrıca erkeklerin çoğunluğu tarafından kullanılan cüzdanları satmakta çok zor olmayacaktır. Okul çantaları da satarak iş yapma ihtimalinizi arttırabilirsiniz.

KUAFÖR – BERBER DÜKKANI

kuaför dükkanı

Kuaförlük belgesine sahipseniz çok karlı bir iş olan kuaför dükkanı açmak iyi para kazandırabilir. Hemen her insanın ayda bir kez uğradığı (özellikle erkekler) kuaförler yüksek kar getiren işlerdendir. Berberlik mesleğine eliniz yatkın ve yetenekliyseniz bu işten ciddi gelir kazanmanız zor olmayacaktır.

AYAKKABI DÜKKANI

ayakkabı dükkanı

Ölmeyen işlerden olan bir diğer işte ayakkabı satımıdır. Her insanın belirli aralıklarla mutlaka ayakkabı satın aldığı herkes tarafından bilinen bir gerçek olduğuna göre ayakkabı dükkanı açıp para kazanmak doğru bir tercih olabilir. Satılan ayakkabıların kar oranları hiç fena sayılmaz, günde birkaç ayakkabı satmanız halinde bile kazanç sağlamanız hayal olmayacaktır.

GİYİM DÜKKANI

giyimci dükkanı

İnsanların zaruri ihtiyaçlarından biri olan giyim ürünlerini satan bir dükkan açabilirsiniz. Her zaman alıcısı olan canlı bir sektör olan giyim sektöründen sizde bir dükkan açarak para kazanabilirsiniz. Sadece bayan giyim veya sadece erkek giyim ya da her iki türden giyim ürünleri satan bir dükkan açmakta yerine göre iyi bir tercih olacaktır.

SON OLARAK

Dükkan açmak istiyorum diyorsanız hala elinizde yüksek bir sermaye bulunuyorsa şu iş yerlerini açabilirsiniz demek gereksiz olur çünkü yeterli sermaye ile her iş kurulabilir. Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi anladığınız bir işe yatırım yapmak sizin için çok daha faydalı olacaktır. Çünkü anlamadığınız bir işe başlarsanız o işi çözene kadar çoktan zarar etmiş iflas eşiğine gelmiş olma riski olacaktır.

Sizlerinde önereceğiniz dükkan fikirleri varsa yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz veya Dükkan açmak istiyorum hakkında aklınıza takılan soru işaretleri ve tavsiyelere ihtiyaç duyuyorsanız yine yorum yaparak bizimle paylaşın sizlere yardımcı olmaya çalışalım.

İş yeri açmak istiyorum illaki diyenlere 8 altın tavsiyeler

Hakkında Ceren Altın

Check Also

un kurdu nasıl yetiştirilir

Un kurdu Nedir? Nasıl yetiştirilir?

Un kurdu nedir? Un kurdu nedir? Tenebrionidae ailesinden kınkanatlı ufak böcek çeşididir. Sıcak ortamda ve genellikle …

6 yorumlar

  1. kaç ayda kuaför belgesi alabilirim?

    • Merhabalar, Ustalık belgesini, Aynı meslek dalında kalfalık belgesine sahip olanlar, aynı meslek dalında meslek lisesi mezunu olanlar ve bir meslek dalında ilkokul mezunlarının toplam 11 yıl, lise ve üstü mezunların ise toplam 8 yıl ilgili meslekte fiilen çalıştıklarını SGK Hizmet Dökümü ile belgeleyenler ustalık sınavlarına girerek belge alabilirler.

  2. Bayilik almak sizce kazandırır mı?

    • Merhabalar bayilik almadan önce mutlaka o firmanın müşteri portföyünü iyi araştırıp analiz etmeniz gerekemketedir. Gelir gider kar zararlarını iyi analiz ederseniz kazancınızı az çok tahmin edebilirsiniz.

  3. En iyisi bildiğiniz işi yapmak.

  4. 10 bin lira bütçem var sizce ne yapmalıyım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.