ANASAYFA / Evde Ek İş / Evde Paketleme İşi 2018
evde paketleme işi

Evde Paketleme İşi 2018

Evde paketleme işi sayfamıza hoş geldiniz. Ev hanımları ailesine küçükte olsa bir katkıda bulunmak istemesinden dolayı evde yapılan işleri sık sık araştırıyorlar. Çoğu ev hanımı türlü sebeplerden ötürü evden çıkıp çalışma imkanına sahip değil veya fırsatları olmuyor. Bazı zamanlar evin erkeği işsiz kalabiliyor veya çalışsa dahi aldığı düşük ücretler evin geçimi için yeterli olmuyor. Bu durumda ev hanımları da evde çalışabilecek işleri arıyor bulursa zaten çok şanslı artık 3-5 kuruş olsa da ek gelir elde etme imkanına sahip oluyorlar. Evde yapılan işlerden en popüler olanlarından biride evde paketleme işleridir.

Bu yazımızda evde yapılabilecek paketleme işlerini sizlere fikir vermesi için derledik. Ancak listemize geçmeden önce önemli bir detaydan bahsetmek istiyoruz. Evde paketleme işleri çok zor bulunan işlerden, hatta evde yapılan tüm ek işler çok zor bulunuyor çünkü bu işleri veren firmalar veya kişiler çok az. Size önerimiz, evde yapılıp para kazandıran işleri internetten değilde çevrenizden araştırarak bulmaya çalışmanızdır. Çünkü evde ek iş ilanları, evde paketleme işi adı altında açılan çoğu iş ilanları sahtedir. Yorum kısmına evde paketleme işi yapmak istediğinizi söyleyerek bu tür işlere ulaşamazsınız bilginiz olsun.

EVDE PAKETLEME İŞİ FİKİRLERİ 2018

EVDE NİKAH ŞEKERİ PAKETLEME

evde nikah şekeri paketleme

Düğünlerin vazgeçilmezlerinden olan nikah şekerlerini evde paketleme işini veya evinizde nikah şekeri yaparak satabilirsiniz. Çevrenizden veya düğün salonlarından bu iş için bilgi alabilirsiniz. Evde nikah şekeri paketleme işi hakkında daha geniş bilgiye ulaşmak için TIKLAYIN

EVDE KINA PAKETLEME

evde kına paketleme işi

Yine düğünlerin bir başka simgesi haline gelmiş olan ürün kınayı evde paketleyerek para kazanabilirsiniz. Evde kına paketleme işlerini tıpkı nikah şekeri paketleme işinde olduğu gibi düğün salonlarına veya düğün organizasyonu yapan firmalardan bu işi yapmak için bilgi alabilirsiniz. Evde kına paketleme işi hakkında daha geniş bilgiye ulaşmak için TIKLAYIN

EVDE PİPET PAKETLEME

evde pipet paketleme

Evde pipetleri plastik poşet veya plastik kutulara koyarak paketleme işlemi yapabilirsiniz. Bu iş için çevrenizde pipet üretimi yapan firmalar olması halinde bizzat kendiniz gidip bilgi alabilirsiniz. Evde pipet paketleme işi hakkında daha geniş bilgiye ulaşmak için TIKLAYIN

EVDE PLASTİK TABAK, ÇATAL, KAŞIK, BARDAK PAKETLEME

evde plastik bardak paketleme

Tek kullanımlık olan bu ürünleri belirli sayılarda poşetlere veya kutulara koyarak paketleme işlemi yapabilirsiniz. Yakın çevrenizde plastik bardak, çatal, kaşık, tabak üretimi yapan firma varsa mutlaka şahsen gidip bilgi alın. Evde plastik (tabak, çatal, kaşık, bardak) paketleme işi hakkında daha detaylı bilgi için TIKLAYIN

EVDE BAHARAT PAKETLEME

evde baharat paketleme

Bu işi yapmanız için size torbalar içerisinde baharat, hassas terazi ve gerekli poşetler verilecektir. Baharatları tartarak size söylenen gramajlara göre poşetler içerisine doldurarak paketleme işini yapacaksınız. Evde baharat paketleme işi için yakın çevrenizde açık baharat ürünleri satan iş yerlerine veya baharat üretimi yapan firmalara gidip bilgi alabilirsiniz. Evde baharat paketleme işi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için TIKLAYIN

EVDE NAFTALİN PAKETLEME İŞİ

evde naftalin paketleme

Tuvalet ve lavabolarda çok kullanılan naftalin koku giderici ve haşarat kovucudur. Size verilen torbalar içerisindeki naftalinleri adetlere göre veya gramaja göre plastik poşet ya da plastik kutulara koyarak paketleme işlemi yapılır. Bu iş için yine tüm diğer evde yapılan paketleme işleri gibi üretimini yapan firmalara gidip bilgi almanız gerekir.

EVDE SABUN PAKETLEME

evde sabun paketleme işi

Açık sabun satılan iş yerlerine denk gelmişsinizdir mutlaka. Bu sabunları evde paketleme işini yapabilirsiniz. Hatta evde sabun üretimi dahi yapabilir ve kendiniz paketleyip ürettiğiniz sabunları satabilirsiniz.

EVDE BALON PAKETLEME

evde balon paketleme işi

Yakın çevrenizde balon üretimi yapan bir firma varsa gidip evde balon paketleme işi yapmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Size verilen balonları istenilen sayılara göre poşetlerin içine koyarak paketleme işlemini yapabilirsiniz.

EVDE GALOŞ PAKETLEME İŞİ

evde galoş paketleme işi

Sağlık kuruluşlarında sıkça kullanılan galoşları paketleme işinden para kazanabilirsiniz. Bu iş için bulunduğunuz şehirde galoş üretimi yapan firmalardan bilgi almanız gerekir.

EVDE KIRTASİYE MALZEMESİ PAKETLEME

evde kırtasiye malzemesi paketleme işi

Kırtasiye ürünleri günlük hayatımızın vazgeçilmez parçalarındandır. Günlük yaşantımızda yoğun olarak kullandığımız kırtasiye malzemelerini paketleme işini yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Kırtasiye malzeme paketleme işleri örnekleri olarak; raptiye paketleme, zımba paketleme, kalem-silgi paketleme, defter-kitap paketleme gibi birçok işi sayabiliriz.

EVDE POŞET ÇAY PAKETLEME

evde poşet çay paketleme işi

Açık halde bulunan çayı size verilen küçük poşet paketlerin içine belli gramaja göre doldurarak poşet çay paketleme işini yapabilirsiniz. Poşet çay paketleme işi için özellikle Karadeniz bölgesinde bulunanlar daha avantajlıdır çünkü malumunuz çay Karadeniz bölgesinde üretiliyor.

EVDE LEBLEBİ-KURUYEMİŞ PAKETLEME

evde leblebi paketleme işi

Kuruyemiş ürünlerini poşetlerin içine belli gramajlara göre doldurarak evde paketleme işini yapabilirsiniz. Yalnız bu işi yapmak biraz zor olabilir çünkü canınız leblebileri yemek isteyecektir 🙂 Kuruyemiş dükkanlarına gidip leblebi paketleme işi yapmak istediğinizi söyleyerek iş isteyebilirsiniz.

EVDE KÜRDAN PAKETLEME İŞİ

evde kürdan paketleme işi

Size verilen kürdanları belli sayılara göre ayarlayarak plastik kutulara koyarak evde kürdan paketleme işin yaparak ek iş yapabilirsiniz.

EVDE KİBRİT PAKETLEME

evde kibrit paketleme işi

Kibrit çöplerini belli sayılara göre kibrit kutularının içine koyup paketleme yapma işidir. Kibrit kutularını süsleme işinden de para kazanabilirsiniz. Çocuklarınızdan uzak tutmaya dikkat etmeniz gerekir.

EVDE PAMUK PAKETLEME

evde pamuk paketleme işi

Sağlık kuruluşlarında sıkça kullanılan pamukları paketleme işinden aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Evde pamuk paketleme işi; size torbalar içerisinde verilen pamukları gramaja göre şeffaf poşetlerin içerisine koyarak yapılır.

EVDE MANDAL TOKA PAKETLEME İŞİ

evde mandal toka paketleme işi

Bayanların çok kullandığı mandal ve tokaları paketleme işini yaparak para kazanabilirsiniz. Hatta bu ürünleri yaratıcılığınızı kullanarak süsleyerek yeniden tasarlayarak kendiniz yapıp satabilirsiniz.

EVDE SİGARA PAKETLEME

evde sigara paketleme tütün sarma işi

Ülkemizde sigara içme oranı hem çok yüksek hemde sigara fiyatları çok pahalı. Sigara tiryakileri sigarayı bırakmakta çok zorlanıyor ve maddi durumu iyi olmayan tiryakiler mecburen tütün içmeye yöneliyorlar. Tütüncü dükkanlarına giderek evde tütün sarma işini yapmak istediğinizi söyleyip iş isteyebilirsiniz. Evde tütün sarma işinden fena sayılmayacak ek gelirler elde edebilirsiniz.

EVDE NAZAR BONCUĞU PAKETLEME İŞİ

evde nazar boncuğu paketleme işi

Kullanım tarihi çok eskilere dayanan nazar boncuklarının kültürümüzde önemli bir yeri var. Toplumumuzda sıkça kullanılan nazar boncuğu paketleme işini yaparak aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

EVDE MEVLİT ŞEKERİ PAKETLEME İŞİ

evde mevlüt şekeri paketleme işi

Dini günlerde çokça kullanılan mevlüt şekerlerini paketleme işinden para kazanmanız mümkün. Bu tür şekerlerin imalatını yapan bir firma yakın çevrenizde varsa gidip iş isteyebilirsiniz.

SON OLARAK

Gördüğünüz gibi evde yapılabilecek birçok paketleme işi var. Bizim aklımıza gelen evde paketleme işleri şu an için bunlar diyebiliriz. Ancak siz bu iş fikirlerini türetebilir kendinize farklı iş imkanları yaratabilirsiniz.

Lütfen evde paketleme işlerini nasıl bulduğunuzu yorum kısmından paylaşarak diğer vatandaşlarında evde yapacağı bir iş bulmasına vesile olun, ev bütçelerine ufakta olsa katkıda bulunmalarına yardımcı olun. İşsiz insanlara yardımcı olarak büyük sevap kazanmış olursunuz. isfikirlerim.org sitesi olarak, darda olan tüm kardeşlerimizin bir an önce rahata ermelerini diliyoruz.

Hakkında admin

Check Also

grafikerler-icin-is-fikirleri

Grafikerler İçin Yenilikçi İş Fikirleri

Grafikerler İçin Yenilikçi İş Fikirleri: Eğer işini iyi yapan bir grafikerseniz, bir profesyonel olarak yapabileceklerinizin …

15 yorumlar

 1. EVDE SABUN PAKETLEME İŞİ YAPMAK İSTİYORUM. ATAŞEHİR İSTANBUL.

 2. Bende evde paketleme işi yapmak istiyorum.Edirne

 3. Ewde paketleme işi yapmak istiyorum

 4. Ewde paketleme işi yapmak istiyorum bahceliewler sirinevler

 5. evde paketleme işi istiyorum

 6. Şenay yıldız

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum bu iş tam bana göre.

 7. Evde mevlüt şekeri paketlemek istiyorum

 8. Benim bu işe çok ihtiyacım var lütfen yardımcı olun

 9. Seri ve zamanında teslim almak için benimle çalışabilirsiniz.
  İstanbul/kağıthane

 10. Paketleme işi yapmak istiyorum ümraniye de oturuyorum daha önceden yaptığım bir iş

 11. Sabun paketleme isi istiyorum.Istanbul Kartal’da oturuyorum

 12. Hidayet Aydemir

  Evde yapabileceğim bir iş arıyorum Manisa Turgutlu da oturuyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.