Evde Plastik Paketleme İşi

Evde plastik (tabak, bardak, çatal, kaşık) paketleme işini arayan ev hanımı veya öğrenciler için hazırladık bu yazımızı. Bu site aracılığı ile topluma ulaşarak sesimizi duyurmaya ve bilinçlendirmeye devam ediyoruz. Bu yazımızda evde plastik paketleme işleri ile ilgili önemli bilgiler edineceğinizi ümit ediyoruz.

BİLGİLENDİRME

Evet arkadaşlar her yazımızda üstüne basa basa belirtmeye devam ettiğimiz evde paketleme işlerini internetten bulamayacağınızı veya bu tür işler olsa dahi çok kısıtlı ve az olduğu için boşuna kendinizi yormayın demeye devam ediyoruz. İşi mantığa dökmek gerekirse hadi diyelim ki siz Kayseri şehrinde oturuyor olun. Bu işi veren adam İzmir ilinde olsun. Adam size hiç tutup malzeme ve ürünlerini kargo ile gönderir mi sizce? İnternetten tanıştığı bir insana kim nasıl güvenerek maddi değeri olan ürünlerini kendi eliyle gönderir ki? Hadi diyelim ki iş sahibi size güvendi ve başka şehirden size kargo ile ürünleri yollayacak. Bu durumda kargo masrafından adam zaten zarar edecek bunun üstüne kargonun size ulaşma ve sizin işi bitirip tekrar kargoya verme gibi olumsuz ek zamanlar girecek araya. Yani lafın kısası kimse başka şehirden evlere iş göndermez.

Bu durumun tek mantıklı yolu var. Kendi şehrinizde eğer varsa araştırıp bulmanız ki o da zor çünkü fabrikada paketleme işleri zaten yapılıyor genelde. Peki evde paketleme işleri nasıl bulunur? Bunun için birkaç önerimiz var.

EVDE PLASTİK PAKETLEME İŞİ VEREN FİRMALAR

1)  Eğer bulunduğunuz il veya ilçe sınırları içerisinde plastik tabak, bardak, çatal, kaşık vb. ürünleri imal eden fabrika, atölye gibi firmalar varsa kendiniz bizzat gidip üretim süreçleri hakkında bilgi edinin.

Üretimi nasıl yaptıklarını sorun. Yani üretimden paketlemesine her şeyi atölyede mi gerçekleştiriyorlar yoksa sadece üretimi yapıp paketleme işini yapmıyorlar mı?

Eğer plastikleri sadece üretip paketleme işine karışmıyorlarsa, evde bu ürünlerin paketleme işini yapmak istediğinizi söyleyin. Zaten firma eğer evlere paketleme işini veriyorsa size de işi verecektir.

2) Kendi tanıdık çevrenize evde paketleme işleri hakkında danışarak bilgi edinmeye çalışın. Yakın çevrenizde bu işleri veren veya evde paketleme işini yapan biri varsa sizinde çalışmak istediğinizi söyleyin. Bu işi yapan veya veren tanıdığınız mutlaka size yol gösterecektir.

3)  İnternetten evde plastik paketleme veya diğer evde paketleme işlerini bulamayacağınızı söylemiştik. Ancak internetten plastik tabak, çatal, kaşık, bardak benzeri üretimi yapan firmaları iletişim için araştırabilirsiniz. Büyük bir şehirde oturuyorsanız hangi firmanın nerede ne iş yaptığını bilemezsiniz doğal olarak. Sizde bulunduğunuz ili ve plastik üretimi yapan firmalar diye Google’da aratırsanız eğer varsa bu firmaların internet siteleri karşınıza çıkacaktır. Sitenin iletişim bölümünden firmanın adresini veya telefon numarasını alıp firmaya ulaşarak evde paketleme işi hakkında bilgi alabilirsiniz.

EVDE PLASTİK PAKETLEME İŞİ NASIL YAPILIR?

Eğer işi bulduysanız merak etmeyin işi yapmak çok kolay. Firma tarafından size verilen plastik bardak, tabak, çatal veya kaşıkları (firmanın ürettiği malzemeye göre değişir) firma tüm bu ürünleri üretebileceği gibi tek bir ürün çeşidini de üretebilir. Örneğin sadece plastik bardak üretimi yapan bir firma olabilir. Bu durumda firma size sadece evde paketleme işlemini yapmanız üzere plastik bardakları ve bunların paketlenmesi için şeffaf poşetler ve varsa gerekli diğer malzemeleri verecektir. Sizler bu bardakları veya çatal, kaşık, tabak vs. firmanın istediği adetlerde poşetlerine koyup ağızlarını kapatarak paketleme işlemini yapmış olacaksınız. Ayrıca firmanın sizden isteyeceği zaman içerisinde işi teslim etmeniz önemlidir buna dikkat etmelisiniz yoksa sizinle çalışmaya devam etmek istemeyebilirler.

EVDE PLASTİK PAKETLEME İŞLERİ NE KADAR KAZANDIRIR?

Sonuçta bu tür işler ek iş kapsamına girdiği için ücret konusunda yüksek beklentileriniz olmasın. Diğer sitelerde gösterilen yüksek ücretli evde paketleme işlerinin tamamı yalan. Ayda aşağı yukarı bu işten ortalama 300-500 TL kazanabilirsiniz. Belki alacağınız ücret biraz daha az veya daha fazla olabilir ama çok oynama olmayacaktır.

Son olarak bu tür işleri ancak kendiniz bulabilirsiniz diğer sitelerde açılan paketleme işi ilanlarının çoğu yalan lütfen itibar etmeyin. İşini düzgün yapanları tenzih ediyoruz, ama bu iş ilanlarının çoğunun düzmece olduğunu bilin. İnşallah en kısa zamanda aradığınız işi bulursunuz.

Yazar: admin

7 thoughts on “Evde Plastik Paketleme İşi

  Sahra

  (24 Mart 2018 - 10:18)

  Kartalda oturuyorum..ekibim var

  Burcu Bozdoğan

  (4 Haziran 2018 - 20:13)

  Istanbul-Esenler istenilen şekilde kısa sürede paketleme işlemleri yapılır.

  Havvana budak

  (8 Haziran 2018 - 23:45)

  Bu işe ihtiyacım var beni arayın lütfen 05531469537

  Fatma akyurt

  (23 Haziran 2018 - 13:07)

  Fatma akyurt istanbul zeytinburnu nda yasiyorum.

  filiz kurumehmetoğlu

  (10 Temmuz 2018 - 13:56)

  İstanbul Güngören de oturuyorum evde tabak paketlemek istiyorum

  Buket

  (16 Temmuz 2018 - 14:08)

  Denizli de oturuyorum

  Hande

  (24 Temmuz 2018 - 00:26)

  Sultanbeyli de oturuyorum ekibim var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.