Grafikerler İçin Yenilikçi İş Fikirleri

Grafikerler İçin Yenilikçi İş Fikirleri: Eğer işini iyi yapan bir grafikerseniz, bir profesyonel olarak yapabileceklerinizin sınırı yoktur. Ancak, birçok yetenekli grafiker, yeteneklerini paraya dönüştürme konusunda yenilikçi iş fikirlerine sahip olmadıkları için hak ettikleri kazançları elde edemiyor.

Grafiker olarak yapabileceklerinizin sınırı olmadığından, portföyünüz yalnızca belirli bir iş üzerinde sınırlı olmamalıdır. İlk ve en önemlisi, işinizde uzmanlaşmış olmanız ve kafanızı kaldırıp cazip fırsatları görebilmenizdir. Ancak bu fırsatları kaçırmamak için, eksik olan yönlerinizi ücretli ya da ücretsiz eğitimler alarak tamamlamalısınız.

Şimdi bir grafiker olarak daha fazla para kazanmak için kullanabileceğiniz iş fikirlerine göz atalım. İşte grafikerler için yenilikçi iş fikirleri:

Grafikerler İçin 6 Yenilikçi İş Fikri

1. Video Grafikerlik

Grafiker olarak, başlamayı düşünebileceğiniz iş fikirlerinden biri stüdyonuzda bir video düzenleme alanı oluşturmaktır. Video düzenleme işi yapan birçok kişi, özellikle tam bir video prodüksiyon için gerekli olan montaj ve benzeri işleri yaparken grafikerler ile yakın bir şekilde çalışmaktadır.

2. Video Düzenleme

Video grafikerlik işine girmek için zaman ve kapasiteye sahip değilseniz, sunduğunuz hizmetlere video düzenleme işini ekleyebilirsiniz.

Bir grafiker olarak, video düzenleme becerisini kazanmak çok daha kolay olacaktır.

3. Montaj Yapma

Daha fazla para kazanmak için sunabileceğiniz bir diğer hizmet, video prodüksiyon şirketleri için montaj yapmaktır. Montaj yapma konusunda freelancer grafikerler ile sözleşme yapan video prodüksiyon şirketleri de var. Yapmanız gereken tek şey, bu tür video prodüksiyon şirketlerini bulmak ve yeteneklerinizi pazarlamak.

4. Çocuklar İçin Çizgi Roman Geliştirme

Grafikerler için bir başka harika iş fikri, çocuk çizgi romanı geliştirmektir. Yapmanız gereken tek şey, sizin ya da çocukların sevdiği çizgi film karakterleri üzerinde araştırma yapmak ve daha sonra çizgi romanınız için benzer bir karakter geliştirmektir. Eğitici çizgi romanlar geliştirebilirseniz, işlerinizi birçok okula pazarlayabilirsiniz.

5. Fiziksel Ürünler Oluşturma

Bir grafiker olarak, yalnızca dijital ortamlar için hizmet üretmekle kalmayıp, tasarımlarınızı fiziksel ürünler haline getirerek para kazanma potansiyelinizi katlayabilirsiniz. Birçok yaratıcı grafiker, BigCartel ve Etsy gibi sitelerde mağazalar oluşturarak ürünlerinin dünya çapında geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyor ve yeteneklerini başarılı bir şekilde paraya çevirebiliyor.

6. Online Platformlar İçin Tasarım Yapmak

Grafikerler, hangi platformları keşfetmeleri gerektiğini bildikleri takdirde yaratıcı çalışmalarından oldukça fazla kazanç elde edebilirler. Bu tarz platformlar arasında temelde bir webmaster forumu olmasına rağmen, dijital dünyada bir şekilde yer alan herkesin işlerini pazarlayacabileceği bir forum olan R10.net‘i örnek olarak gösterebiliriz. Forumda web siteleri için tasarım, logo veya template ihtiyaçlarını ücreti karşılığında yaptırmak isteyen birçok müşteriye ulaşabilirsiniz.

Tasarımlarınızı daha geniş kitlelere ulaştırmak istiyorsanız Graphic River, Fiverr, 99Designs, PeoplePerHour veya Upwork gibi sitelere üye olarak kazancınızı katlama fırsatları bulabilirsiniz. Bu platformlarda logo, broşür, ürün paketi tasarımı, kartvizit, kitap kapağı, sunum tasarımı ve infografik vb. gibi tasarım işleri yaparak, yeteneğinizden hak ettiğiniz parayı kazanabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan, önceden tasarladığınız ve referans olarak gösterebileceğiniz dikkat çekici tasarımlara sahip olmaktır.

Yazar: Bekir Kale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.