Sermayesi Yetenek Olan ve Az Sermaye ile Başlayabileceğiniz 9 İş Fikri

Sermayesi Yetenek Olan ve Az Sermaye ile Başlayabileceğiniz 9 İş Fikri: Az sermaye ile kendi işini kurmak isteyenlerin sayısının her geçen gün arttığı, su götürmez bir gerçek haline geldi. Ancak insanlar zaten az olan sermayelerini de kaybetme riski olan işlere girmek istemiyor. Dolayısıyla alternatif iş fikirleri arasından en doğru olanı seçmek için çaba harcıyorlar.

İnternette birçok kaynakta sayısız iş fikrine yer verildiğini ve bu işlerin birçoğunun acımasız rekabet ortamında sermayenizi kaybetmenize neden olabileceğini hepimiz biliyoruz. Bu nedenle kafanızdaki iş fikrini yeteneklerinizi temel alarak oluşturmanız gerekiyor. Yetenekli olduğunuz bir konuda başlayacağınız bir iş, çok büyük hatalar yapmadığınız sürece hayalinizdeki kazançları elde etmenizi sağlayacaktır.

Mevcut yeteneklerinizi kullanarak ya da kısa süreli bir eğitim alarak zorlanmadan hayata geçirebileceğiniz iş fikirleri arasından, çok fazla sermaye gerektirmeme kriterini de göz önüne alarak bir derleme yaptık.

Sermayesi Yetenek Olan ve Az Sermaye ile Başlayabileceğiniz 9 İş Fikri

1. Kişiye Özel Hediye Mağazası

Günümüzde insanlar birbirlerine klişeleşmiş hediyeler yerine, hediye verilen kişinin kendisini daha özel hissetmesi adına kişiye özel hediye seçeneklerini tercih ediyor. Bu tarz hediyeler sunan kişiye özel hediyelik eşya mağazası açmayı düşünebilirsiniz.

2. Spor Salonu ve Fitness Merkezi

Fiziksel durumundan şikayetçi olanların sayısının arttığı bir dönemde yaşıyoruz. Bütçesi ne olursa olsun, insanlar spor salonlarına ya da fitness merkezlerine gitmek istiyor. Sermayesi salonda yer alacak spor aletleriyle sınırlı olan bu iş fikri, salon için doğru yer seçildiğinde tatmin edici kazançlar elde etmenizi sağlayabilir.

3. Etkinlik Organizatörlüğü

Düşük sermaye ile yüksek kar elde edilebilecek bir diğer iş fikri de etkinlik organizatörlüğüdür. Etkinlik organizasyonu yapan küçük bir şirket kurmak iyi bir fikir olabilir ancak burada aynı zamanda özel uzmanlığa ve insan gücüne ihtiyacınız olabilir.

4. Sigorta Acenteliği

Sigorta danışmanlığı ve sigorta acenteliği, son dönemlerde dikkat çeken meslekler arasına girmeyi başardı. Bu iş fikrinin en güzel yanı evinizden dahi yapabilmenize olanak tanımasıdır. İşinizi büyütmeye başladığınızda, ihtiyaçlar doğrultusunda bir ofis kiralayabilirsiniz.

5. Yoga Merkezi

Günümüzün stresli yaşamında pek çok insan rahatlamak için Yoga’yı tercih etmeye başladı. Bu konuda kısa süreli bir eğitim alarak ya da Yoga konusunda uzman birisini istihdam ederek bir Yoga merkezi açabilirsiniz.

6. Emlak Danışmanlığı

Gayrimenkul satın almak, satmak veya kiralamak isteyenler arasında aracılık yapma temeline dayanan emlak danışmanlığı (emlakçılık), küçük bir sermaye ile başlayabileceğiniz yüksek kazançlı iş fikirleri arasındadır.

7. Serbest Fotoğrafçılık

Özellikle evlilik ve doğum fotoğrafçılığı son yılların yüksek kazançlı meslekleri arasına girdi. Fotoğraf çekmekten hoşlanıyor ve bu konuda kendinizi başlangıç seviyesi de olsa geliştirdiyseniz, eğitiminizi bir adım ilerleterek profesyonelliğe geçiş yapabilirsiniz. Aileler, düğün ve doğum gibi özel günler için fotoğraf çekimine çok ciddi bütçeler ayırabiliyor.

8. Motivasyonel Konuşmacı

İnsanları motive edebilecek konuşmalar yapma konusunda yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız, motivasyonel konuşmacı olabilir ve bunu iyi bir iş fırsatına dönüştürebilirsiniz.

9. Rahatlama (Rekreasyon) Merkezi

İçinde bulunduğumuz stresli yaşamının koşuşturmacası içinde, insanlar zihinsel ve bedensel olarak rahatlama ihtiyacı duyuyorlar. Rahatlama ya da daha bilimsel adıyla rekreasyon merkezi, insanların bu ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ilgi çekici bir ortam olabilir. İyi ve doğru bir tanıtım ile bu iş fikrinden çok ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

Sermayesi Yetenek Olan ve Az Sermaye ile Başlayabileceğiniz 9 İş Fikri ile sizlere iş kurma konusunda alternatif olacak bilgileri paylaştık.

Yazar: Bekir Kale

2 thoughts on “Sermayesi Yetenek Olan ve Az Sermaye ile Başlayabileceğiniz 9 İş Fikri

  Ferhat

  (15 Ağustos 2018 - 12:21)

  Çok mantıklı iş fikirleri var gerçekten. Elinize sağlık.

   admin

   (15 Ağustos 2018 - 15:53)

   Görüş ve fikirleriniz bizim için değerli beğenmenize sevindik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.