Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar 2018

Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar 2018

Sermayeniz yoksa ve ücretsiz bayilik veren firmaları arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu sayfada ücretsiz bayilik veren tüm firmaları bulabilirsiniz. Öncelikle ücretsiz bayilik almak istiyorsanız eğer bir dükkan kiralamış olmanız veya sahibi olmanız gerekir.

Firma size bayilik verebilir hatta gerekli eşyaları da size verebilir ancak dükkan vermez. Yani bu işi hiç para harcamadan yapayım diyorsanız yanılıyorsunuz. Az da olsa masrafınız olacaktır. Dükkan kira bedeli, vergi levhası, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı gibi işlemler için masrafınız olacak.

Ayrıca açacağınız dükkana, bayilik veren firmanın eşyaları dışında mutlaka başka eşya, araç, gereç gibi ek ihtiyaçlar olacaktır. Haliyle bu ihtiyaç duyulan eşyaları vs. para harcayarak satın almak durumundasınız. Bu nedenle sıfır masrafla bayilik alarak dükkan, iş yeri açmak imkansızdır.

Kısacası param yok bayilik almak istiyorum diyorsanız ne yazık ki öyle bir şansınız yok.

ÜCRETSİZ BAYİLİK SÖYLEMİ DOĞRU DEĞİL

Ücretsiz bayilik aslında tam anlamıyla doğru olmayan bir şeydir. Bayilik (franchising) alacağınız firma size derki tamam ben sana ücretsiz bayilik vereceğim ancak benden en az şu kadar bedel karşılığında ürün, mamul alacaksın ya da reklam promosyon vs. ücreti vereceksin.

Tam 2 saat ücretsiz bayilik veren firmaları araştırdım ancak tek bir firma dahi bulamadım. En ucuz 3.000 TL karşılığında bayilik veren bir çiğ köfte firması buldum onun haricinde başka ucuza bayilik veren ya da ücretsiz bayilik veren bir firma bulamadım. (Çiğ köfte firmasını merak edenler için; Doping çiğ köfte)

Diğer sitelerde ücretsiz bayilik veren firmalar adı altında açılan başlıklar tamamen sahte yazılardan oluşuyor. Tüm siteleri inceledim sayfalarında ücretsiz bayilik veriyor şeklinde gösterdikleri tüm firma ve markalar hepsi bayilik ücreti talep ediyor.

Hatta yazılarda gösterilen bazı firmalar bayilik bile vermiyor. Ya o sitelerde bulunan yazılar çok eski ya da tamamen insanlar sırf sitelerine girsin diye yalan yanlış yazılmış bilgilerden oluşuyor. Eğer ücretsiz frachising veren firma ve firmalar varsa kusura bakmayın biz bulamadık, şu firma ücretsiz bayilik veriyor şeklinde bizi yorum bölümünden haberdar ederseniz firmayı araştırdıktan sonra eğer doğru iste mutlaka sayfamıza ekleriz.

Kısacası ücretsiz bayilik sistemi diye bir şey yok ya da biz bulamadık. Ucuz bayilik veren firmalar olabilir ancak hiçbir bedel almadan bayilik veren tek bir firma dahi yok. Ücretsiz bayilik verdiğini iddia eden bir firma olsa da büyük ihtimalle isim hakkı, reklam, promosyon gibi  farklı isimler altında başka şekilde yine sizden para alacaklardır 🙂

Bedelsiz bayilik hakkında internette araştırma yaparsanız eğer yüzlerce sitede, yüzlerce firma gösterildiğini göreceksiniz. Ancak bu firmalara ulaştığınız zaman ya bayilik vermediklerini ya da bayilik bedeli talep ettiklerine şahit olursunuz. Son olarak bu tür sahte yazılar içeren, insanları kandırmaya yönelik yanlış bilgiler veren sitelere itibar etmemenizi tavsiye ederek yazımızı sonlandırıyoruz.

Yazar: Didem Ekşi

3 thoughts on “Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar 2018

  Nuri Özkan

  (22 Nisan 2018 - 04:15)

  Ücretsiz bayilik veren firmalar adlı yazınız gayet güzel olmuş elinize sağlık.

   admin

   (26 Nisan 2018 - 16:32)

   Merhabalar Nuri bey teşekkür ederim sizlerede başarılar dileriz.

  zsohbet

  (26 Temmuz 2018 - 11:35)

  google sana reklam vermediği için ben kazanamıyorsam kimse kazanmasın diyorsun dimi
  ulan sendede bir sürü asılsız ilan var onları da deşifre etsene

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.